Najlepsza muzyka z reklam 2015

W nowym roku postanowiliśmy zaprezentować wam pierwsze zestawienie wybranych reklam z naszego stale rosnącego katalogu muzycznych reklam.
W ubiegłym roku w serwisie opublikowanych zostało 658 nowych reklam, oczywiście w zdecydowanej większości z podanymi nazwami utworów muzycznych, poświęciliśmy naprawdę dużo czasu starając się odnaleźć ich jak najwięcej, co częściowo udawało się także dzięki waszej pomocy, za którą wszystkim bardzo dziękujemy. Dziękujemy także za reklamy które sami dodaliście, za wszystkie komentarze i sugestie oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę. Mamy nadzieję, ze w tym roku także będziecie do nas zaglądać i miło spędzać czas, zapraszamy także do polubienia naszego profilu na Facebooku, gdzie publikujemy wyłącznie najpopularniejsze reklamy z rozpoznanymi tytułami utworów.

W poniższym zestawieniu prezentujemy 12 najpopularniejszych piosenek z reklam emitowanych w polskich stacjach telewizyjnych, zostały one wybrane w oparciu o liczbę wyświetleń oraz reakcje w serwisach społecznościowych.


11. The Weeknd – High For This

Reklama Hugo Boss z utworem The Weeknd – High For This

Pierwszy w naszym zestawieniu znalazł się popularny utwór High For This kanadyjskiego piosenkarza Abela Tesfaye znanego jako The Weeknd, który mogliście usłyszeć w reklamie nowego zapachu dla mężczyzn marki Hugo Boss z udziałem brytyjskiego aktora Theo Jamesa oraz rosyjskiej modelki Natashy Poly. Piosenka pochodzi z albumu House of Balloons wydanego w 2011 roku i doczekała się już wielu coverów, m.in. w wykonaniu Ellie Goulding.


10. Avicii – Feeling Good

Reklama Volvo z utworem Avicii – Feeling Good

Kolejny utwór to Feeling Good szwedzkiego DJ-a Avicii, który przygotował ją wspólnie z amerykańską wokalistką Audrą Mae specjalnie dla reklamy samochodu Volvo XC90. Cover utworu Feeling Good wydanego w 1965 roku przez Nina Simone został wydany przez Avicii w maju ubiegłego roku i można go pobrać m.in. z iTunes.


9. Ola Gintrowska – Missing

Reklama Polsat z utworem Ola Gintrowska – Missing

Pierwsza w zestawieniu w pełni polska produkcja to utwór Missing wykonany przez Olę Gintrowską, debiutancki singiel skomponowany przez Roberta Jansona zapowiadający jej pierwszy album „Aura”. Utwór po raz pierwszy można było usłyszeć w zapowiedzi muzycznego show Polsatu „Must be the music” i od początku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem widzów. Utwór w pełnej wersji można było usłyszeć na żywo podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2015/16 ale jest już także dostępny m.in. na YouTube czy iTunes.


8. Nazareth – Love hurts

Reklama Tymbark z utworem Nazareth – Love Hurts

Innym poszukiwanym utworem był wydany w 1975 roku Love hurts zespołu Nazareth, który można było usłyszeć w reklamie soków jabłkowych marki Tymbark.


7. Kobiety – Bohater gorących romansów

Reklama TVN z utworem Kobiety – Bohater gorących romansów

Na miejscu siódmym zestawienia znalazła się piosenka Bohater gorących romansów pochodzącego z Trójmiasta zespołu Kobiety, którą można było usłyszeć jako podkład w zapowiedzi filmu Saga „Zmierzch”: Przed świtem emitowanego w telewizji TVN.


6. First Aid Kit – My Silver Lining

Reklama Renault z utworem First Aid Kit – My Silver lining

Dużą popularnością wśród naszych czytelników cieszyła się także wydana w 2014 roku piosenka szwedzkiego duetu First Aid Kit o nazwie My Silver Lining, wykorzystana w podkładzie reklamy samochodu Renault Kadjar o którym w polskiej wersji opowiadał aktor Bogusław Linda.


5. Wankelmut & Emma-Louise – My Head is a Jungle

Reklama Yves Saint Laurent z utworem Emma Louise, Wankelmut – My Head Is A Jungle – Radio Edit

Na pozycji piątej znalazł się utwór australijskiej piosenkarki Emmy Louise zremixowany przez niemieckiego DJ-a Wankelmuta. Utwór odzyskał swoją popularność podczas emisji reklamy perfum Black opium marki Yves Saint Laurent.


4. Jain – Come

Reklama Polsat z utworem Jain – Come

Miejsce czwarte to utwór Come francuskiej piosenkarki Jain, wydany w formie singla pod koniec czerwca 2015, zdobywając bardzo szybko popularność we Francji oraz w Polsce po pojawieniu się w zapowiedzi jesiennej ramówki telewizji Polsat, fragmenty utworu były emitowane w Polsacie przez długi czas w formie dżingli do zapowiedzi wybranych programów z nowej ramówki.


3. Deorro Feat. Adrian Delgado & DyCy – Perdóname

Reklama Microsoft z utworem Adrian Delgado, Deorro, DyCy – Perdoname (feat. DyCy & Adrian Delgado)

Na najniższym miejscu podium uplasował się utwór Perdóname amerykańskiego DJ-a o meksykańskich korzeniach Deorro, który pojawił się w reklamie smartfona Microsoft Lumia 535.


2. Richard Walters – Young Folks

Reklama Tymbark z utworem Richard Walters – Young Folks

Tuż za liderem wylądowała piosenka Young Folks pochodzącego z Wielkiej Brytanii Richarda Waltersa, która stała się przebojem za sprawą świątecznego spotu akcji promocyjnej marki Tymbark pod hasłem „Daj coś od siebie” w której każdy mógł napisać list do Tymbarka, mając szansę spełnić marzenia bliskiej osoby. Trzeba przyznać, że reklama w połączeniu z tą piękną piosenką idealnie wpasowała się w świąteczną atmosferę i została bardzo pozytywnie odebrana przez telewidzów oraz internautów. Gdyby w telewizji pojawiały się tylko takie produkcje, widzowie z pewnością o wiele rzadziej sięgali by po pilota w czasie reklam.


1. Hayden James – Something About You

Reklama Microsoft z utworem Hayden James – Something About You

Absolutnym zwycięzcą była jednak piosenka Something About You pochodzącego z Australii Haydena Jamesa odtwarzana w kolejnej ujętej w zestawieniu reklamie smartfona marki Microsoft, tym razem modelu Lumia 640.

Jeżeli wasza ulubiona piosenka z reklamy nie znalazła się w tym zestawieniu, zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki oraz listy alfabetycznej lub tematycznej. Staramy się aby odnalezienie nazwy piosenki z reklam było maksymalnie szybkie, proste i wygodne.
Muzykazreklam.TV – Dziękujemy.